Diesel Pump Service

سرویس پمپ و انژکتور های نسل قدیم

پمپ های انژکتور تک سیلندری

در میان وسایل نقلیه قدیمی است. هر سیلندر پمپ خودش را دارد. پمپ توسط میل بادامک که به موتور متصل است به طور مستقیم یا با تاپییت تاثیر میگیرد. پمپ هاي تکی می توانند فشار پاششی تا 1800 بار را تولید کنند که برای موتورهاي دیزل با پاشش مستقیم مناسب میباشد. پمپ انژکتور توسط یک لوله فشار قوي کوتاه به نازل و تنه سوزن انژکتور مرسوم متصل است. پمپهای انژکتور تک سیلندر در موتورهای کوچک ، لوکوموتیوهای دیزل ، موتورهاي دریائی و ماشین هاي ساختمانی کاربرد دارد.

پمپ دیزل
پمپ دیزل

پمپ های انژکتوری ردیفی

یک پمپ اصلی برای هر سیلندر موتور دارد، آن ها در یک ردیف منظم شده اند.سرعت حرکت بادامک پمپ نصف سرعت موتور است و همیشه با حرکت پیستون در موتور هماهنگ است. سوخت توسط لوله هاي فشار قوی به تنه اصلی انژکتور و سوزن انژکتور می رسد. پمپ های ردیفی در میان سیستم های انژکتوری قدیمی هستند. امروزه آنها تنها در وسایل نقلیه دیزلی ، اتوبوسها ، ماشین های ساختمانی یا در موتورهاي دیزلی ثابت یافت میشوند. فشار انژکتور در این پمپ تا 1300 بار می رسد.

پمپهای انژکتور آسیابی

آنها فقط یک مجموعه پمپ فشار بالا برای همه سیلندرها دارند. در این نوع پمپ یک پیستون توزیع کننده مرکزی (پلانجر) که به وسیله یک صفحه بادامک چرخانده میشود وظیفه تولید فشار بالا و توزیع سوخت به تک تک سیلندرها را دارد. برامدگیهای بادامک شکل صفحه را به جلو و عقب می برد و علاوه بر حرکت رفت و برگشت ، باعث چرخش پیستون هم می شود. رگلاتور وزنهای خارج از مرکز کورس مفید را تعیین کرده و مقدار تزریق را اندازه گیری و تقسیم می کند.

پمپ دیزل

حرفه ای تصمیم بگیرید

با توجه به اینکه تعداد زیادی از وسایل نقلیه دیزلی و ژنراتور ها از سیستم های قدیمی استفاده می کنند ، تعمیر و تنظیم این نوع پمپ ها به صورت دوره ای اهمیت بالایی دارد. ما با انجام سرویس توسط دستگاههای استاندارد بوش و متخصصین مجرب در کنار شما هستیم.
WhatsApp chat